به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در سالروز امضای توافقنامه ننگین اسلو تاکید کرده‌اند که مقاومت تنها راه حل برای بازپس‌گیری سرزمین فلسطین و بازگشت همه آوارگان به سرزمینی به شمار می‌رود که در سال 1948 از آن آواره شدند.

توافق اسلو با نام رسمی بیانیه اعلام اصول اولویت‌های موقت دولت خودگردان (به عربی: إعلان المبادئ حول ترتیبات الحکم الذاتی الإنتقالی) نخستین توافقنامه رودروی رژیم صهیونیستی و سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) بود که به صورت رسمی در 13 سپتامبر سال 1993 با حضور یاسر عرفات، اسحاق رابین نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی و بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا امضا شد.

حازم قاسم سخنگوی حماس این توافق را یک ضربه واقعی به مسیر مبارزاتی ملت فلسطین در رویارویی با اشغالگران و عامل اصلی بروز شکاف و دودستگی میان فلسطینیان دانسته است.

شیخ خضر حبیب از رهبران جهاد اسلامی فلسطین هم در گفت‌‌وگو با العهد خاطر نشان کرد توافقنامه اسلو، آن چیزی را برای دشمن صهیونیستی محقق کرد که طی سال‌ها نزاع با فلسطینیان در کسب آن عاجز بود، این توافقنامه به اشغالگران مشروعیت بخشید و 78 درصد سرزمین فلسطین را تقدیم آنها کرد.

وی مقاومت سیاسی و میدانی ملت فلسطین و تمام گروه‌های فلسطینی را راه حل مناسب برای مقابله با پروژه صهیونیستی قلمداد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *