حسن اسلامی راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، در مورد تغییرات ایجادشده در محل اسکان کاروان‌های استان سمنان در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: ظرفیت صحن حضرت زهرای (س) در نجف اشرف تکمیل و به محدوده تحت نظارت کشور عراق تحویل داده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته صحن حضرت زهرا (س) در نجف محل استقرار و اسکان اکثر کاروان‌های استان سمنان بوده است افزود: مکان جدید استقرار کاروان‌های اعزامی از استان سمنان پس از هماهنگی و بررسی‌های لازم به اطلاع زائران می‌رسد.

دبیر ستاد اربعین استان سمنان با اشاره به اینکه تلاش ستاد اربعین استان برای رفاه حال زائران اربعین در حال انجام است بیان داشت: برنامه‌های مختلف با برگزاری جلسات ستاد اربعین و تشکیل ستادهای اربعین در حال طرح‌ریزی است.

اسلامی راد خاطرنشان کرد: پذیرایی از 6 هزار نفر در روز در مرز مهران از سوی موکب ستاد اجرایی فرمان امام خمینی از استان سمنان به‌عنوان معین استان ایلام در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: یک هزار و 500 خادم در قالب 34 موکب از استان سمنان ساماندهی شده‌اند تا در ایام اربعین حسینی به زائران خدمات‌رسانی کنند.

دبیر ستاد اربعین استان سمنان گفت: تمهیدات لازم برای اسکان 48 هزار زائر و تغذیه 42 هزار زائر در هر شبانه‌روز اندیشیده شده است.

اسلامی راد عنوان کرد: باید کمیته‌های ستاد اربعین نهایت همکاری و هم‌افزایی در انجام برنامه‌ها و دستورالعمل ستاد اربعین داشته باشند تا از بروز مشکلات در بخش‌های مختلف کاسته و این مراسم معنوی به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

انتهای پیام/ش

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *