به گزارش خبرنگار مهر، امیر بینایی شامگاه شنبه در نشستی با حضور مدیرکل اوقاف و اعضای شورای وقف استان سمنان به میزبانی اوقاف سمنان ضمن بیان اینکه امروز نیات واقفان باید به سمت نیازهای روز سوق داده شود، تأکید کرد: موقوفات امروز باید کاربردی‌تر و همچنین برای نیازهای مطابق با روز تعیین شود تا بتوانیم بیشترین استفاده را از ظرفیت عظیم وقف ببریم.

وی بابیان اینکه در این راه اداره کل اوقاف نقش‌آفرینی ویژه‌ای دارد، افزود: می‌توان از ظرفیت وقف برای از بین بردن معضلات اجتماعی استفاده کرد و این امر اهتمام ویژه اوقاف را می‌طلبد.

استفاده از ظرفیت زائران رضوی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در ادامه به میزبانی از زائران رضوی در سطح استان نیز پرداخت و تأکید کرد: طرح میقات الرضا (ع) یکی از بهترین طرح‌ها برای میزبانی زائران است که باید از خدمات اوقاف در اجرای این طرح تأثیرگذار تقدیر کرد.

بینایی بابیان اینکه بیش از ۲۰ میلیون زائر رضوی سالانه از استان سمنان عبور می‌کنند که این ظرفیتی عظیم محسوب می‌شود، گفت: خدمت‌رسانی به زائران افتخاری برای مردم استان است.

وی بابیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه در مسیر زائران که تحت عنوان میقات رضا (ع) نام‌گذاری شده‌اند، پناهگاه خوبی برای آماده‌سازی معنوی زائران برای تشرف به بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) است، گفت: اوقاف با استقرار مشاوران مذهبی همچنین می‌تواند در کنار بیان احکام، مسائل و موضوعات پیرامون وقف را نیز به مردم گوشزد کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *