به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی شامگاه شنبه در نشست شورای وقف به میزبانی اوقاف و امور خیریه استان سمنان ضمن بیان اینکه بیشترین موقوفات استان به عزاداری امام حسین (ع) اختصاص دارند، تأکید کرد: یکی از کار ویژه‌های اوقاف در ایام محرم، نظارت بر حسن اجرای امینانه موقوفات است.

وی بابیان اینکه مجالس سوگواری، اطعام عزاداران و برپایی مراسم روضه بیشترین نیات موقوفات در حوزه ماه محرم را به خود اختصاص داده است، ابراز کرد: این نیات از محل موقوفات عزاداری امام حسین (ع) برحسب نیت واقف تأمین می‌شوند.

برگزاری سوگواره عاشورایی

مدیرکل اوقاف استان سمنان برگزاری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی را یکی از اقدامات این اداره کل در راستای اجرای متمرکز موقوفات ماه محرم و عزاداری امام حسین (ع) دانست و ابراز کرد: این اداره کل در ماه‌های محرم و صفر با برپایی مجالس عزاداری در بیش از ۷۰ امامزاده، بقعه متبرکه و مکان مذهبی نسبت به اجرای امینانه نیات واقفان مبادرت می‌ورزد.

تدینی بابیان اینکه اعزام مبلغ به بقاع متبرکه در سطح استان سمنان یکی دیگر از اقدامات اوقاف است، گفت: مبلغان باید تلاش کنند تا سنت حسنه وقف به‌خوبی به اقشار مختلف جامعه شناسانده شود و در این راه از ابزار خود یعنی تبلیغ باید بهترین بهره را بگیرند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های ماه محرم این است که دل‌ها در این ماه اماده شنیدن مسائل است و لذا مبلغان می‌بایست از این فرصت طلایی به دست آمده برای ارشاد مردم و همچنین بیان اهمیت وقف استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *