به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فرانک قدسی ظهر امروز در آئین اختتامیه نخستین نمایشگاه مشارکت‌های اجتماعی، تجلیل از فعالان مدنی و مدیران حامی توسعه فعالیت‌های داوطلبانه که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار داشت: خرسندم که فرصتی شد تا با همکاری سازمان‌های مردم نهاد به بحث و بررسی دستاوردها و توانمندی آنان در این جلسه بپردازیم.

وی به فعالیت 574 سمن در سطح استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد 237 مورد آن دارای مجوزهای مورد تایید فرمانداری و استانداری و مابقی نیز از ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی، بهزیسیتی و ورزش و جوانان مجوز دارند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان حمایت از سازمانهای مردم نهاد را از سیاست‌های اصلی دولت بیان کرد و گفت: جهت ایجاد ظرفیت‌های بیشتر در زمینه مشارکت‌های اجتماعی اقدامات خوب و مناسبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این سازمان‌ها در راستای رسالت خود وظایف متعددی برعهده دارند، ادامه داد: اجرای برنامه‌های آنی، حمایت از دستگاه‌های دولتی، افزایش مشارکت‌های بیشتر که پل ارتباطی میان مردم و دولت برای پیاده کردن اهداف دولت است، از جمله راهبردها و برنامه‌های کاری سازمان‌های مردم نهاد است.

قدسی با اشاره به وجود 14 محله حاشیه‌ای در در استان افزود: از طریق 9 دفتر تسهیل‌گیری خدمات مختلفی به این مناطق ارائه می شود.

وی بازدیدهای مختلف، برگزاری جلسات متعدد و دوره‌های آموزشی با هدف مقابله با خشونت و افتتاح پروژه‌های آموزشی را از جمله فعالیت‌های هفته اخیر در حاشیه این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: خوشبختانه استقبال خوبی از برپایی این نمایشگاه صورت گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: 3 واحد منزل مسکونی در محلات حاشیه‌ای «کانی‌کوزله، حسن‌آباد و نایسر سنندج» به‌عنوان خانه محلات خریداری و در اختیار مردمان این منطقه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار 9 میلیارد تومان از اعتبار تملک دارایی برای حاشیه شهرها جذب شده که در راستای توسعه تجهیزات و هوشمندسازی 118 مدرسه مناطق حاشیه‌نشین هزینه می‌شود.

به گفته قدسی، اقدامات صورت گرفته خوب بوده اما کافی نیست و باید سازمان‌های مردم نهاد به یاری دولت آمده و با مشارکت‌های آگاهانه به تعامل و همکاری بیشتری بپردازند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *