به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمد بذرافشان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه در چند روز آینده 250 مسکن روستایی و 151 واحد مسکن شهری به مددجویان تحویل داده می‌شود که 30 درصد این افراد ایتام هستند، افزود: امید است تا پایان سال پرونده ایتام نیازمند به مسکن بسته شود.

وی از تهیه 1000 فقره جهیزیه به ارزش 12 میلیارد تومان برای زوج‌ها جوان خبر داد و گفت: به مناسبت دهه ولایت در مراسمی این جهیزیه‌ها به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه امسال  در سه سرفصل بند ب تبصره 16، اشتغال روستایی و از محل اعتبارات امدادی از صندوق امداد ولایت 315 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویات تخصیص یافته است، اظهار داشتت: اعتبارات بند ب تبصره 16 سال گذشته 105 میلیارد تومان بوده که امسال دوبرابر شده است.

وی با بیان اینکه در 4 ماهه نخست امسال از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت، بانک مهر و اشتغال روستایی 37 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان پرداخت شده است، افزود: بانک‌ها براساس سرفصل ضمانتی اشتغال روستایی سال گذشته عمل می‌کنند و از روز گذشته وام‌های اشتغال اجرایی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان فارس عنوان کرد: پرداخت وام اشتغالزایی به مددجویان  252 درصد رشد داشته است و کمیته امداد استان در جذب وام اشتغالزایی روستایی در بین دستگاه‌های حمایتی رتبه اول را دارد.

بذرافشان با بیان اینکه در راستای اشتغالزایی برای مددجویان 1000 پنل خورشیدی در مناطق روستایی و عشایری وارد مدار می‌شود، گفت: برای خرید این پنل‌ها تا سقف 40 میلیون تومان به مددجویان وام پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که منعقد شده است در راستای خودکفایی و اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد امسال 1024 واحد گلخانه زیر 500 متر در مناطق مختلف فارس احداث می‌کند.

بذرافشان با بیان اینکه مردم استان فارس علی‌رغم مشکلات و تورم‌ها در حوزه کمک به محرومین و نیازمندان در کشور سرآمد بوده‌اند، افزود: در سرفصل‌های مشارکتی استان فارس در حوزه زکات رتبه اول در جمع‌آوری زکات واجب، مستحب و زکات فطره داشته است.

مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان اینکه در 4 ماهه نخست امسال 8.7 میلیارد تومان زکات در فارس جمع‌آوری شده که نسبت به مدت مشابه قبل 153 درصد رشد داشته است، گفت: در جمع‌آوری زکات فطره چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم  با رشد روبه‌رو بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه در بخش اطعام و افطار در 4 ماهه امسال 74 درصد رشد داشتیم و مردم در طرح افطاری ساده 13.5 میلیارد تومان کمک کردند، اظهار داشت: در جمع‌آوری نذورات عید قربان رتبه اول را در کشور کسب کردیم و در این بخش نسبت به سال گذشته 61 درصد رشد داشتیم.

 بدرافشان با بیان اینکه در تعداد مراکز نیکوکاری رتبه اول را در کشور داریم و مردم فارس امسال 17 میلیارد تومان در قالب مراکز نیکوکاری کمک کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 150 درصد رشد داشته است، گفت: این میزان رشد به دلیل افزایش مراکز نیکوکاری است.

وی تصریح کرد: در سیل امسال مردم فارس بیش از10 میلیارد و 500 میلیون تومان به کمیته امداد کمک کردند که با این کمک‌ها اقلام و کالای اساسی برای سیل‌زدگان خریداری شد.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *