به گزارش خبرنگار مهر، محمد بذر افشان  ظهر دوشنبه در نشست خبری اضافه کرد: هیچ خانواده ای در صف تامین جهیزیه نیستند و به تمامی متقاضیان جهیزیه ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه انسانی یکی از مهمترین مسائلی است که در کمیته امداد به آن احتمام ورزیده است گفت: استان فارس در حوزه جذب مشارکت های مردمی امسال در جایگاه اول کشور قرار دارد و علاوه بر آن در پرداخت زکات فطریه نیز فارس اولین استان کشور است.

بذرافشان ادامه داد: با توجه به توسعه مراکز نیکوکاری در استان فارس طی ۴ ماهه اول امسال نیکوکاری در فارس ١۵٣ درصد رشد داشته و فارس اولین استان کشور در این زمینه است.

مدیرکل کمیته امداد فارس میزان کمک های مردمی در سیل فروردین ماه امسال در شیراز را بالغ بر ١٠ میلیارد تومان عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه ازدواج، مسکن و اشتغال از جمله اولویت های کاری کمیته امداد است اظهار کرد: بیش از ٢۵٠ مسکن روستایی و ١۵٠ مسکن شهری تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

بذرافشان ادامه داد: ۴٠٠ واحد مسکن خیرساز نیز طی هفته آینده به خانواده های مددجویان این کمیته  در ٢٩ شهرستان استان فارس  ارائه می شود و تلاش شده  تا پایان امسال پرونده مسکن خانواده های تحت حمایت این دستگاه بسته شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه نزدیک به ١۴٧هزار مددجو تحت حمایت این دستگاه قرار دارند تصریح کرد: بالغ بر ١۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان این کمیته ارائه شده تا این افراد بتوانند با ایجاد کسب و کار نسبت به درآمد زایی اقدام کنند.

بذرافشان در خصوص ایجاد کسب و کار توسط خانواده های تحت پوشش نیز تصریح کرد: ایجاد گلخانه در مقیاس کوچک و ارائه پنل های خورشیدی بخشی از راهکارهایی است که این دستگاه انجام داده تا نسبت به توانمند سازی افراد تحت پوشش این دستگاه اقداماتی انجام دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *