به گزارش خبرنگار مهر، کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین روز دوشنبه به منظور برنامه ریزی و هماهنگی همایش عظیم پیاده روی اربعین با حضور فعالان فرهنگی و مسئولان هیئت های مذهبی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

بتول نظری پور در این نشست اظهار کرد: شرکت در همایش عظیم پیاده روی اربعین از گذشته تاکنون محور وحدت و همدلی مسلمانان بوده است که با توجه به تحولات منطقه، هر سال از اهمیت بیشتری برخوردار است.  

وی با بیان اینکه برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این مراسم معنوی باید بیش از گذشته تلاش کنیم، افزود: با توجه به اینکه یک چهارم از زائران را بانوان تشکیل می دهند باید برنامه های فرهنگی خاصی را در دستور کار قرار دهیم.

مسئول کمیته امور بانوان ستاد اربعین حسینی قزوین ادامه داد: کمیته بانوان ستاد اربعین امسال تشکیل شده و تا کنون جلسات مختلفی با مسئولان حوزه علمیه خواهران، سازمان بسیج طلاب، حوزه علمیه برادران و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار کرده است.

وی اظهار کرد: امسال برای دومین بار بانوان مبلغه در برخی از موکب های مسیر نجف به کربلای معلی حضور خواهند داشت و به شبهات و احکام شرعی بانوان پاسخ خواهند داد.

مسئول کمیته امور بانوان ستاد اربعین حسینی قزوین همچنین از واحد رسانه ای حوزه استان خواست که از فعالیت های تبلیغی و فرهنگی بانوان مبلغه نیز فیلم مستندی تهیه کند.
 
همچنین بانوان حاضر در این جلسه نسبت به جذب مشارکتهای مردمی و تهیه بسته‌های فرهنگی، برگزاری همایش توجیهی در خصوص آداب زیارت برای زائران اعلام آمادگی کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *