به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سردار عابدین خرّم ظهر امروز در نهمین جشنواره مالک اشتر برای تقدیر از برگزیدگان رده‌ها و سازمان‌های موفق سپاه عاشورا در سال 97، با تاکید بر اینکه فلسفه «اشراف» بر رده‌های بسیج و سپاه، منویات، تدابیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای انقلاب فلسفه وجودی سپاه است که اشراف هم با تدابیر مقام معظم رهبری از دهه 80 ابلاغ شد تا نیروهای مسلح ارزیابی شوند.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم پاسدار حریم امامت و ولایت و انقلاب اسلامی باشیم، راهی نداریم جز اینکه کلام نورانی ولایت را درک و عمل کنیم و بر مبنای آن نگاه خود را ارزیابی کنیم، گفت: به صورت فصلی همه رده‌ها ارزیابی می‌شوند و رده‌های موفق سالانه در جشنواره مالک اشتر معرفی می‌شوند.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی «اشراف» را برای فرماندهی نیروها لازم و ضروری دانست و افزود: ما اکنون سردار سلامی را به عنوان فرماندهی در سپاه داریم که بر رده‌های پایین تا بالای سپاه اشراف کامل دارند و تبیین کننده و تفسیر کننده کلام رهبری در سپاه هستند.

وی اشراف و پیام اصلی اشراف را «انقلاب در مدیریت و فرماندهی» عنوان کرد و ابراز داشت: بای تلاش کنیم تا بر پایه اشراف، به یک تغییر مبنایی در مدیریت و فرماندهی برسیم.

سردار خرم با بیان اینکه با ابلاغ کارنامه‌های اشراف در ارزیابی فرماندهان و رده‌ها، تلاش ما ارتقای بسیج و سپاه و کسب اطلاعات از توانمندی زیرمجموعه‌هاست، ابراز داشت: باید با اشراف اطلاعاتی بر توانمندی‌ها، در اجرا هم براساس داشته‌ها و توانمندی‌ها عمل کنیم و نقاط ضعف را شناسایی کرده و تقویت کنیم. چراکه جشنواره مالک اشتر و اشراف فرماندهی، برای رسیدن به اهداف متعالی تلاش می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فرماندهان ما موظفند در روند اشراف همواره بر مجموعه خود مسلط باشند تصریح کرد: فرمانده به تنهایی نمی‌تواند مسئولیت‌ها را بر دوش بکشد، بلکه باید همه اعضای جزء تا کل همراهی داشته باشند.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس با تمام سلول‌های خود درک کردیم که بسیجیِ داوطلبِ غیرموظفِ سازمانی، خود را در خط مقدم مسئول می‌دانست و از مسئولیت خود برای دفاع از خاک کشور تا پای جان و شهادت پیش رفت. 

وی جدی گرفتن رشد مداوم موقعیت‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایجاد تحرک در سازمان، خلاقیت، ابتکار و تولید ایده‌های جدید، کشف نقاط ضعف و عیوب و تلاش برای رفع آن از جمله شاخص‌های ارزیابی در جشنواره مالک اشتر و روند اشراف است.

سردار خرم با بیان اینکه سپاه مجموعه‌ای است که اگر در درون خود متحول شود، می‌تواند در بیرون اثرگذار بوده و موضع پیش روندگی و پیش برندگی را حفظ کند افزود: تنبلی و سستی و روزمرگی و درجا زدن در سپاه و بسیج جایگاهی ندارد.

وی تاکید کرد: باید از خلاقیت‌ها و توانمندی همه آحاد جامعه به ویژه نخبگان و فرهیختگان در رده‌های مختلف بسیج و سپاه استفاده کرد.

انتهای پیام/ش

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *