به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه نخستین مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شهرهای لنگرود و روسرد در کتابخانه عمومی جاوید محمدیان بخش رحیم آباد رودسر برگزار شد. مقرر شده تا این مراسم در پنج شهرستان استان گیلان برگزار شود.

در این مراسم از ۲۱ برگزیده نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل و تقدیر شد که از این تعداد ۱۰ نفر از شهرستان رودسر و ۱۰ نفر نیز از شهرستان لنگرود هستند.

معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به رشد ۳۱ درصدی مشارکت گیلانیان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی امسال، اظهار کرد: ۴۰ هزار گیلانی در این دوره جشنواره رکتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند.

زهرا بدن آرا در ادامه یکی از شاخصه‌های مهم توسعه یافتگی جوامع توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: برای توسعه جامعه باید در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه در میان نسل جوان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره تشویق مردم به مطالعه و آشنایی با سیره و سبک زندگی ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) است، تصریح کرد: در مجموع در سطح کشور شاهد رشد ۵۹ درصدی مشارکت عمومی برای شرکت در جشنواره بوده‌ایم.

بدن آرا با اشاره به تجلیل از ۱۸۵ برگزیده این جشنواره در سطح استان گیلان، افزود: ۶۷ درصد شرکت‌کنندگان در این جشنواره را جوانان تشکیل می دهند.

وی سهم شهرستان رودسر ۳ هزار و ۸۱۹ نفر و شهرستان لنگرود هزار و ۵۰۰ نفر بوده است، گفت: در شهرستان لنگرود شاهد رشد ۱۲۷ درصدی مشارکت مردم در این جشنواره هستیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *