به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام اسماعیل دست‌افکن ظهر امروز در نشست خبری بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به حادثه غدیر اظهار داشت: همان گونه که می‌دانید ماجرای غدیر خم افتخاری برای ما شیعیان محسوب می‌شود به گونه‌ای که از این روز تا 25 ذی‌الحجه و در یک هفته 40 آیه برای شیعیان وجود دارد.

وی ادامه داد: غدیر خم ختم ادیان است و شیعه از نظر اعتقادات به عنوان شجره طیبه قرآن به شمار می‌رود، غدیر روزی است که خداوند پاک‌ترین نسل‌ها را برای امامت برگزید.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان اصفهان پیرامون این واقعه دینی تصریح کرد: غدیر بزرگترین امتحان امت نبوی و امتحان دیروز و امروز ما است و باید هر کدام به سهم خود شور و حال غدیری داشته باشیم و این حس را به دیگران نیز منتقل کنیم. اگر غدیر را قدر می‌دانستیم عاشورایی به وجود نمی‌آمد.

وی درباره روایتی از امام هشتم(ع) بیان کرد: امام رضا(ع) می‌فرمایند که به خدا سوگند اگر مردم ارزش روز غدیر را شناخته بودند، فرشتگان روزی 10 بار با آنان مصافحه می‌کردند.

دست‌افکن خاطرنشان کرد: بنیاد بین‌المللی غدیر پس از آغاز فعالیت در سال 1376 و به ثبت رسیدن در سال 1379 پیرو اهداف تعیین شده گام برداشته است که از جمله این اهداف می‌توان به تبیین و تبلیغ رویداد عظیم غدیر، ایجاد همدلی میان مسلمانان با محوریت غدیر و غیره اشاره کرد که در این راستا برنامه‌های متعددی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *