به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نادر فلاحی بعد از ظهر امروز در همایش توسعه پایدار با محوریت طرح آمایش سرزمین در اردبیل اظهار داشت: اردبیل بیش از 20 درصد گنجینه موزه میراث ملی ایران را به خود اختصاص داده و این مسئله نشان دهنده سبقه دیرینه اردبیل در میراث فرهنگی و معنوی کشور است.

وی با اشاره به نقش خاندان صفویه در گسترش ابعاد سیاسی و اجتماعی کشور نیز گفت: اردبیل دارای سبقه و تاریخی بسیار افتخارآمیز است که در این زمینه مسئولان استانی رسالتی خطیر و حساس در تبیین اهمیت این سبقه و تاریخ دارند و باید در شناسایی ابعاد معنوی و نقش صفویه در تمامی زمینه تلاش کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: باید به اردبیلی بودن خود افتخار کنیم و با داشتن این اندازه سبقه دیرینه به عنوان میراث‌دار فرهنگی و معنوی کشور مسئولیت خود را دانسته و به صورت آگاهانه در اطلاع‌رسانی این مهم در جامعه ورود پیدا کنیم.

فلاحی تصریح کرد: سرعت توسعه استان اردبیل باید بیش از پیش توسعه یابد تا بتوانیم عقب‌ماندگی‌هایی که در مسیر توسعه با آن مواجه بوده‌ایم را از سر راه برداشته و با اجرای طرح آمایش استان در این زمینه تحولات عظیمی برداشته و به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی مطرح است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری 70 ویژه برنامه به مناسبت هفته پاسداشت اردبیل تا دهم مرداد نیز بیان کرد: برگزاری این برنامه‌ها با محوریت فرهنگی و علمی و پژوهشی مبنای کار قرار گرفته است و تمهیدات لازم نیز در این زمینه انجام یافته است.

کسب رتبه دوم کیفیت اردبیل در طرح آمایش کشوری

رییس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل نیز در این همایش گفت: باید اهمیت به بحث و مقوله فرهنگی را به عنوان عامل توسعه استان در طرح آمایش استان در نظر بگیریم و با توجه به آغاز اجرای این طرح از سال گذشته تا سال 1424 افق توسعه گردشگری در استان پیش‌بینی می‌شود.

داود شایقی با اشاره به احصای محورهای توسعه استان نیز افزود: اجرای این طرح به صورت مطالعاتی و کارشناسانه تهیه می‌شود که در اجرای این طرح اردبیل رتبه دوم از لحاظ کیفیت را کسب کرده و این مسئله نشان از روند خوب و مناسب طرح آمایش در استان اردبیل و انتظار برای شنیدن خبرهای خوش است.

انتهای پیام/ ع

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *