به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه در مصلی وحدت اظهارداشت: همیشه مقاومت و ایستادگی در برابر خواسته‌های دشمنان سبب پیروزی مردم‌ می‌شود. ملت ایران همواره در مقابل مشکلات و فشارهای دشمنان مقاومت و ایستادگی کردند که همین امر سبب پیروزی ملت ایران و ناکامی دشمنان در اجرای نقشه‌هایشان شده است.

وی با اشاره به مقاومت مردم یمن در این سال‌ها در برابر حملات عربستان افزود: ملت یمن ملتی فقیر و ضعیف هستند اما مقاومت آنها در این چند سال از حملات عربستان به این کشور و مقابله به مثل ارتش یمن و انصارالله سبب شده که متحد اصلی عربستان( کشور امارات) از صحنه خارج شود.امارات سالانه 16 میلیارد دلار برای از بین بردن این کشور هزینه کرده و امروز به این نتیجه رسیده که در مقابل مقاومت و ایستادگی پیروز نخواهد شد.خروج امارات از صحنه جنگ با یمن نشانه تاثیر مقاومت کشور یمن و پیروزی مردم این کشور است.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به عدم تعهد آمریکا در برجام بیان داشت: ایران در‌موضوع برجام هیچ‌گونه ‌تخلفی نکرده و همواره به تعهدات خود در مواد برجام عمل کرده اما آمریکا نخستین کشوری بود که با عدم تعهد به قول و قرارداد خود، از برجام بیرون آمد. اروپا نیز با وجود وعده‌هایی‌که داده هنوز به وعده‌های خود عمل نکرده است.

وی ادامه داد: منطقی است که ‌کشور ایران پس از یک‌سال صبر و منتظر بودن مبنی بر عمل آمریکا به تعهداتش‌ بخواهد از برجام خارج شود. اگر آمریکا و اروپا وارد میدان شده و به درستی به تعهدات خود عمل کنند، ایران نیز بر سر تعهد خود باقی می‌ماند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به سالگرد حادثه خونین مسجد گوهرشاد در سال 1314، گفت: حجاب از نظراسلام و قرآن امری بسیار ‌مهم و ضروری است. دشمنان‌ با کشف حجاب زنان شخصیت آنها را له و لگدکوب کرده و زنان را به جسم و‌ ظاهر آنها امتیازبندی کردند.بی‌حجابی ‌بدترین‌ جرم و جنایت به نظام و شخصیت زن است.

وی خاطرنشان کرد: امتیاز و شخصیت زن در اسلام به ایمان به خدا، جهاد در راه خدا و خدمتگزاری به مردم است.زن در این موضوعات با مرد برابر است و‌ شخصیت زن به ظاهر‌ و عرض اندام وی نیست.

امام جمعه گرگان با اشاره به 11 ذیعقده مصادف با  ولادت امام رضا( ع) بیان داشت: اگر امام رضا( ع) را بخواهیم در یک‌جمله معرفی کنیم باید گفت، امام رضا(ع)، مبارز خستگی‌ناپذیر دوران امامت خویش بود. او تلاش کرد تا در دوران امامتش سبک زندگی اسلامی را در بین‌مردم ترویج کند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *