به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، همزمان با دهه کرامت و در آستانه ولادت باسعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت خادمان آستان قدس رضوی به آبادان سفر کردند.

در این سفر خادمان حرم نورانی حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) در روستای شهید یاسینی شهرستان آبادان حضور یافتند و با مردم این روستا دیدار کردند.

پس از حضور خادمان امام رضا(ع) در روستای شهید یاسینی آبادان مردم روستا به استقبال آنها آمدند و به آنها خوش آمد گفتند.

همچنین اهالی روستای شهید یاسینی آبادان از پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الائمه(ع) که همراه خدام رضوی بود تبرک جستند.

خادمان حرم هشتمین اختر تابناک امامت و لایت پرچم متبرک آستان قدس رضوی را در خیابان‌ها و کوچه‌ها روستای شهید یاسینی آبادان چرخاندند تا همه اهالی بتوانند از آن تبرک بجویند.

در آخر نیز بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج(ع) در مسجد روستا حضور یافتند و در جشن مردمی زیر سایه خوزسید که به مناسبت دهه کرامت برگزار شده بود شرکت کردند.

امیر سرلشکر سید علیرضا یاسینی در تاریخ 15 فروردین ماه سال 1330 در یکی از روستاهای شهرستان آبادان دیده به جهان گشود که با تولدش شادی را میهمان خانواده کرد.

 وی در سال 1348 وارد دانشگاه خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز با هواپیمای اف-33 برای تکمیل دوره تکمیلی به کشور آمریکا رفت و پس از بازگشت به ایران با درجه ستوان دومی در پایگاه ششم شکاری بوشهر مشغول خدمت شد.

شهید یاسینی رکورددار پرواز در دوره هشت سال دفاع مقدس بود که بیش از 90 عملیات برون مرزی در عراق را به انجام رساند.

شهید یاسینی با انجام بیش از 2 هزار و 700 سوتی پرواز، دو نشان لیاقت را از دست فرماندهی کل قوا دریافت کرد.

وی به علت شایستگی‌های نشان‌داده در 10 اسفند 1372 به سمت رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد و تا هنگام شهادت این سمت را بر عهده داشت.

هواپیمای حامل شهید یاسینی و فرماندهان ارشد نیروی هوایی ارتش شهید منصور ستاری و شهید مصطفی اردستانی در تاریخ 15 دی ماه سال 1373 در راه بازگشت از اصفهان دچار سانحه شد و این سه فرمانده آسمانی شدند.

شهید یاسینی در زمان شهادت 43 سال سن داشت و از وی سه فرزند پسر و یک دختر به یادگار مانده و مزارش در گلزار شهدای آبادان زیارتگاه عاشقان است.

انتهای پیام/ ع

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *