به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در نشست روز پنجشنبه خود اصلاحیه مربوط به پیش نویس قانون بودجه دفاعی سال مالی 2020 ایالات متحده را مورد تایید قرار داد که در آن اعمال تحریم‌هایی علیه بدهی‌های دولتی روسیه در نظر گرفته شده است.

این اصلاحیه به ابتکارعمل “بردلی شرمن” و “مکسین ایوترس” دو نماینده حزب دموکرات از ایالت کالیفرنیا تهیه شده است.

 شرمن در جریان جلسه شنود کنگره گفت: « این اصلاحیه تحریمهای جدی و واقعی علیه دولت روسیه در نظر گرفته شده و هیچ یک از شهروندان آمریکایی دیگر نمی توانند توافقات جدیدی درباره بدهی‌های دولتی روسیه انجام دهد. این اصلاحیه همچنین مکانیسمی برای لغو این تحریم‌ها، اگر دولت ایالات متحده به این نتیجه گیری برسد در نظر گرفته است. البته شرط آن این است که روسیه دیگر در هیچ یک از انتخابات آمریکا مداخله نکند و تنها در صورتی که کنگره آمریکا با این نتیجهگیری، یعنی لغو تحریم‌ها موافقت کند.»

خود پیش‌نویس قانون بودجه دفاعی آمریکا که شامل این اصلاحیه می شود، هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. اگر مجلس نمایندگان و سنای آمریکا این سند را تصویب کنند، پیش نویس قانون بودجه دفاعی برای امضای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید ارائه خواهد شد.

پیش از این نیز در کنگره آمریکا چندین بار پیشنویس قوانینی این چنینی که تشدید تحریم‌ها علیه روسیه را در نظر گرفته، ارائه شده ولی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *