به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، این نظرسنجی همچنان بار دیگر نشان داد که بازگشت ایهود باراک نخست وزیر و وزیر جنگ اسبق به صحنه سیاسی هیچ تغییری در موازنه‌های موجود میان اردوگاه‌های رژیم صهیونیستی(راستگرایان و چپگرایان) ایجاد نکرده است.

بر اساس این نظرسنجی که مرکز سمیث و روزنامه معاریو انجام داده‌اند، حزب یسرائیل بیتینو(اسرائیل خانه ما)، در انتخابات کنست در ماه سپتامبر به هشت کرسی و حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو به 33 کرسی دست خواهند یافت. حزب راستگرای جدید به ریاست نفتالی بینیت و آییلیت شاکید که هنوز درباره تمدید همکاری میان خود به توافق دست نیافته‌اند، 6 کرسی کسب خواهند کرد، اتحاد احزاب راستگرا شامل خانه یهود و اتحاد قومی به چهار کرسی دست خواهند یافت.

فهرست شاس به هشت کرسی و یهدوت هتوراه به هفت کرسی دست خواهند یافت که معنایش این است که فراکسیون راستگرایان- حریدیم‌ها (اردوگاه نتانیاهو و متحدانش)به 58 کرسی دست خواهند یافت و در مقابل آنها، آنچه میانه‌روها-چپگرایان خوانده می‌شود(اردوگاه بنی گانتس و متحدان) به 54 کرسی دست می‌یابند.

این نظرسنجی نشان داد حزب کاحول-لاوان(آبی و سفید) به ریاست بنی گانتس(رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی) در انتخابات آتی به 30 کرسی و فهرست مشترک به 10 کرسی و حزب کار هم فقط به پنج کرسی دست خواهند یافت.

بر اساس این نظرسنجی، حزب جدید ایهود باراک با عنوان ادعایی اسرائیل دموکراتیک، چهار کرسی و حزب میرتز هم پنج کرسی کسب خواهند کرد.

این نظرسنجی نشان داده است که حزب زیهوت و گیشر موفقیتی در انتخابات آتی کسب نخواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *