به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک٬ سردار کلچ سفیر ترکیه در آمریکا با ارسال نامه‌ای به سردبیر روزنامه واشنگتن پست٬ مراتب اعتراض کشورش را به این روزنامه آمریکایی اعلام کرد.

سفیر ترکیه بر این باور است که روزنامه واشنگتن پست با انتشار مقاله‌ای از یکی از سران پ.ک.ک٬  یک سنت خطرناک و بدیع را بنا نهاده است.

در نامه سردار کلچ آمده است: به دنبال انتشار نامه یکی از سران یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های تروریستی جهان در آن روزنامه٬ اعلام می‌کنم که روزنامه شما دست به یک اقدام غلط و خطرناک زده است. چرا باید به یک تروریست تریبون بدهید؟ چنین چیزی با اصول اخلاقی و حقوقی رسانه‌ها در تضاد است.

در ادامه نامه سفیر ترکیه چنین آمده است: پ.ک.ک یکی از سفاک‌ترین گروه‌های تروریستی جهان است که تاکنون موجبات قتل چهل هزار نفر را به وجود آورده و در حال حاضر٬ این گروه از سوی آمریکا٬ ناتو و اتحادیه اروپا در لیست گروه‌های تروریستی قرار گرفته است.

پیش‌تر مقامات نهاد ریاست جمهوری ترکیه نیز به انتشار مقاله جمیل بایک نفر شماره 2 پ.ک.ک در این روزنامه٬ اعتراض کرده بودند.

گفتنی است یک سال پیش٬ دولت آمریکا٬ برای دستگیری 3 تن از سران پ.ک.ک شامل جمیل بایک٬ مراد کاراییلان و دوران کالکان٬ 12 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *